Teknoloji

Yeni iPhone SE eksik bir özellik ile geliyor!

15 Nisan günü tanıtılan iPhone SE 2020 henüz ülkemizde satışa sunulmamış olsa da, yurt dışında kullanıcılara teslim edilmeye başlandı. Cihazı kullanmaya başlayanlar bildirimler konusunda şaşırtıcı bir eksiklik olduğunu tespit etti.

iPhone 6s ile kullanıcılara sunulan 3D Touch özelliği iPhone XS serisine (dahil) kadar kullanıldı. Ancak, iPhone XR ve sonrasında tanıttığı modellerde bu teknolojiye veda eden Apple, 3D Touch yerine Haptic Touch kullanıyor.

iPhone SE bildirimleri için Haptic Touch eksikliği!

3D Touch teknolojisi ekrana uygulanan baskıyı algılarken, Haptic Touch teknolojisinde ekrana basılı tutma uzunluğunuz baz alınıyor. Bu teknolojinin kullanıcılara sunduğu en büyük avantajların başkında bildirim kontrolü geliyor.

iPhone kilit ekranında ve bildirim merkezinde herhangi bir bildirimin üzerine basılı tuttuğunuzda tamamını görebiliyorsunuz. Örneğin, Twitter ile ilgili bir bildirime basılı tutarak tamamını görüntülemeniz ve yanıtlamanız mümkün.

Yeni iPhone SE’nin kilit ekranında ve bildirim merkezinde, gelen bir bildirimin üzerine uzun süre basılı tutmanız işe yaramıyor. Tamamını görüntülemek için bildirimi kaydırmanız ve görüntüle seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Benzer bir durum iPhone XR’da yaşanmış ve Apple ilk yazılım güncellemesi ile bunu çözüme kavuşturmuştu. Ancak, şirkete yakın kaynaklardan bazıları iPhone SE 2020’deki bu ilginç durumun herhangi bir hata olmadığını savunuyor.

iPhone SE bildirimleri konusundaki bu eksiklik hakkında ne düşünüyorsunuz?


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu