Xiaomi’nin telefon satışları düştü, geliri arttı!
8 Eki, 2020 4:55 tarihinde eklendi

Xiaomi’nin telefon satışları düştü, geliri arttı!

Xiaomi’nin telefon satışları düştü, geliri arttı!

Fiyat/performans denildiğinde ilk akla gelen markalardan olan ve ülkemizde ciddi yatırımlar yapmaya devam eden Xiaomi üçüncü çeyrek gelirini açıkladı: 7.6 milyar dolar seviyesinde oldu. Ancak, detaylara inildiğinde işler değişiyor.

Düşünülenin aksine bu gelire ulaşılmasında telefon satışlarında artış yaşanması gibi bir durumun payı yok. IoT ve akıllı ev sistemleri büyümenin arkasındaki ana güç olarak karşımıza çıkarken, akıllı telefon satışlarında düşüş yaşandı.

Xiaomi üçüncü çeyrek gelirini açıkladı: telefon satışları düştü!

Akıllı telefon satışları 4.59 milyar dolar ile bu gelirdeki en büyük payı elinde bulundururken, yıllık bazda satışlar yüzde 7.8 düştü. Canalys’in yayınladığı rapora göre şirket üçüncü çeyrekte 32,1 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi.

IoT cihazları ve diğer tüketici elektroniği ürünleri ise toplam gelirin 2.22 milyar dolarını oluşturuyor. Bu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 44’lük bir artış anlamına geliyor. Xiaomi akıllı TV ve dizüstü bilgisayarlar ise yüzde 36.5’lik bir artış ile 824 milyon dolar gelir elde edilmesini sağladı.

Şirketin 2019 yılının ilk dokuz ayında net karı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 37.1 artışla 1.3 milyar dolara ulaştı.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *