Teknoloji

Xiaomi oyuncu monitörünü tanıttı! İşte özellikleri

Xiaomi yaptığı etkinlikte yeni oyuncu monitörü modelini tanıttı. Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor ismi verilen model, özellikleri ile de dikkatleri çekmeye başardı. Ayrıca monitörün büyüklüğü de kullanıcıların şaşıracağı boyut olarak dikkat çekiyor.

Çünkü yeni monitörün boyutu 34 inç olarak duyuruldu. Bu da günümüzdeki 21 veya 24 inç monitör tercihlerinden daha büyük boyoutlu olduğunu gösteriyor. Yeni model isminden de anlaşılacağı üzere kavisli yapıya sahip.

Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor özellikleri

Mobil teknolojiler konusunda adından sıkça söz ettiren Xiaomi, görüntüleme teknolojilerinde de yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Firma son olarak da düzenlediği etkinlikte oyuncular için ürettiği monitörünü tanıttı. Yeni monitör 34 inç boyutuyla oyuncuların karşısına çıkacak. Model, oyun odaklı geliştirildiği için de 144 Hz tazeleme hızına sahip. Bu tazeleme hızı sayesinde rekabetçi oyunlarda, oyunculara avantaj sağlanması amaçlanıyor.

Yeni Xiaomi oyuncu monitörü özelliklerine bakıldığında ise ilk olarak 21:9 çerçeve oranı karşımıza çıkıyor. 3440 x 1400 çözünürlükte olan ekran, 1440p+ görüntü kalitesini oyunculara sunuyor. Bununla birlikte Mi Curved Gaming Monitor özellikleri arasında yüzde 121 sRGB geniş renk gamı değeri de bulunuyor. Model, 16.7 milyon adet rengi destekleyebiliyor. Monitörün kavis oranı da 1500 R olarak dikkat çekiyor.

xiaomi oyuncu monitörü

2 adet HDMI ve 2 adet Display Port bağlantı girişi bulunan model, AMD FreeSync Premium desteğine de sahip. Temel olarak bu özelliklere sahip olan modelin fiyatı da 399 euro olarak duyuruldu. Modelin bu ay sonundan itibaren satışa çıkacağı belirtildi. Yeni Xiaomi oyuncu monitörü modelinin Türkiye‘de satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu