WordPress Yazı İçinde Adsense Reklamı
2 Nis, 2018 0:09 tarihinde eklendi

WordPress Yazı İçinde Adsense Reklamı

WordPress Yazı İçinde Adsense Reklamı

WordPress Yazı İçinde Adsense Reklamı

İnternet üzerinden para kazanmak son dönemin popüler yan gelir ya da evde iş imkânları arasında yer almaktadır. Bu bilinen gerçek ile birlikte ortaya da pek çok farklı içerikli web siteleri çıkmıştır, web sitelerinden para kazanabilme işlemi nasıl gelişir biraz da ondan bahsedelim. WordPress yazı içinde adsense reklamı alarak google’un belirlediği şekilde makale içerikleriniz içerisinde ücretsiz olarak yer alan site reklamları ile gelir sağlayabilirsiniz. Google’un bu ücretsiz uygulanmasından yararlanabilmek için öncelikle google adsense hesabı açmak ve tabi ki reklam alımı başvurusunda bulunmak.

WordPress yazı içinde adsense reklamı gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sitenizde uygun bulunursa tarafınıza iletilmektedir. Gerekli onay sağlandıktan sonra reklamları yazılarınıza ekleyebilmenin ise iki farklı yöntemi vardır, birincisi reklam bağlantılı eklentilerin sitenize kurulması ile olurken ikinci yöntemimiz ise yine korkulan kodlama usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Aslında kodlama ile yapılan reklamlar daha pratiktir çünkü bir kere yapmanız ile bütün yazılarınıza uygulanabilir.

Ancak eklenti kullanarak yapılan wordpress yazı içinde adsense reklamı uygulaması her bir yazı için ayrı ayrı yapılması gerekmektedir. Tabi bu durumda seçenekler yine site sahiplerine kalmış oluyor ancak işinize hangisi daha fazla yarıyorsa tercihinizi ondan yana kullanmanız daha fazla yarar sağlayacaktır. Görüldüğü gibi web sitesi kurarken aynı zamanda para kazanmakta mümkündür ancak ilk etapta yüksek meblağları beklemeden başlarsanız ve sabırla sitenizi ilerletme yolunda devam ederseniz size uzun vadede daha fazla paralar kazandırabilir.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *