WordPress XML Yedek Alma
3 Nis, 2018 23:40 tarihinde eklendi

WordPress XML Yedek Alma

WordPress XML Yedek Alma

WordPress XML Yedek Alma

Normal koşullarda bile bilgisayar kullanıcıları bütün dosyaları için yedekli çalışır ki bahsettiğimiz web siteniz ise dosyaların, bağlantıları ve çeşitli konuların yedeklerinin alınması şarttır. WordPress XML yedek alma konusunda yapabileceğiniz basit işlemleri sizlere ileteceğiz; özellikle sunucu değişikliği ya da site taşıma durumlarında sizlere büyük fayda sağlayacak yedek alma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Öncelikli işlemimiz her bir ayarda olduğu gibi yönetici paneline giriş yapmaktır, sonra araçlar seçeneğinden dışarı aktar linkini seçiyoruz.

WordPress XML yedek alma konusuna devam ederken linkin seçiminden sonra karşımıza hangi dosyaların yedeğini almamızı isteyeceğimiz seçenekler çıkacaktır. Listeden dileğinizi seçebilirsiniz ancak genel tavsiye bütün içerik dosyalarının yedeklenmesidir, tercihinizi yaptıktan sonra da listenin hemen aşağısında beliren aktarım dosyasını indir butonunu kullanarak yedek alma işlemi başlatılır. İşlem bitiminde alınan yedek dosyasının nereye kaydedeceğinizi soran bir pencere açılacak sonrasında istediğiniz yere kayıt işlemini yaparak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

WordPress XML yedek alma işleminiz tamamlandıktan sonra işleminiz bitmiş olacak ve aldığınız bu yedek dosyalarını ihtiyaç duyduğunuz anda geri çağırabilir ve gerekli düzenlemeler ile tekrar kullanabilirsiniz. Yedek alma işlemi web siteleri için büyük önem taşır işlem her ne kadar basit olsa da adımların dikkatli takip edilmesi gerekir. Zira yedek aldığınızı sanarak bütün birikimlerinizi bir anda heba edebilirsiniz, bu sebeple de yazımızdaki talimatları ve işinize yarayabilecek diğer konularımızı dikkatlice okuyabilirsiniz.

 


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *