WordPress Otomatik Sitemap Eklentisi
28 Mar, 2018 19:43 tarihinde eklendi

WordPress Otomatik Sitemap Eklentisi

WordPress Otomatik Sitemap Eklentisi

WordPress Otomatik Sitemap Eklentisi

Sizlerde servis sağlayıcısı olarak wordpress tercih edenlerdenseniz wordpress otomatik sitemap eklentisi olarak Google’un geliştirdiği XML Sitemap eklentisini seçmelisiniz. Adından da anlaşılacağı üzeri bu eklenti sizlere ve kullanıcılara sitenin genel haritasını belirler ve gerekli yenilikler sonucunda da kendini günceller. Tahmin edilebileceği gibi bu ayarlamaları sadece bir kere yapmanız yeterli olacaktır, sonrasında her yeni içerikte kendi kendine koordinasyon sağlayarak gerekli olan güncellemeyi sağlayacaktır.

Google’un wordpress otomatik sitemap eklentisi ücretsiz olarak ve kolay bir yol izleyerek sitenize kurulumu sağlanabilir. Bütün ayarlar ve eklentilerin kurulumu olarak ilk adım admin panelinden eklentilere seçilir sonrasında yeni ekle butonu ile karşımıza çıkana arama kutusuna google sitemaps generator for wordpress yazılarak tamda aradığımız eklenti bulunur ve kurulumu yapılır. Akabinde tekrar ayarlar sekmesinden kurulan XML sitemap dosyası bulunarak ilk oluşum site haritası yapılması sağlanır.

WordPress otomatik sitemap eklentisi sayesinde sitenizin içeriği ile alakalı haritası oluşturulunca bu hem kullanım aşamasında size yarar sağlarken hem de arama motoru google üzerinde de sitenizin içeriği hakkında bilgi ile birlikte sitenizin kolayca denetimini de sağlar. Görmezden gelinen bazı olması gerekenler kurallar arasında yer alan sitemap özelliği gibi basit uygulamalar sayesinde sitenizin hit alma oranlarını yükseltebilir veya ileriki dönemlerde işinize yarayacak pek çok ayrıntıyı yakalayabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında gayet kolay gibi görünse de web sitesi açılış ve kurulumları oldukça meşakkatli işlemlerdir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *