WordPress Öne Çıkarılmış Görsel Belirleme
4 Nis, 2018 22:25 tarihinde eklendi

WordPress Öne Çıkarılmış Görsel Belirleme

WordPress Öne Çıkarılmış Görsel Belirleme

WordPress Öne Çıkarılmış Görsel Belirleme

Web sitesi kurulumlarında ve işletilmesinde elinizde olması gereken iki önemli materyalden birisidir görsel öğeler. Yazılarınız ne kadar özgün ve etkileyici olsa da tamamlayıcı bir resim olmadıktan sonra bazı konu yazıları eksik kalacaktır ve siteniz istediğiniz hit alma özelliğine kavuşamayacaktır. Bu sebeple de wordpress öne çıkarılmış görsel belirleme konusu da site yöneticileri için önemli ayarlamalar arasında yer alır. Bu özelliği de kalıcı olarak ayarlama konusunda da önümüze yine iki seçenek çıkmaktadır.

WordPress öne çıkarılmış görsel belirleme seçeneklerimizden birisi kontrol panellerinden yapılan ayarlamalar ile gerçekleşmektedir. Ancak belirtmek gerekir ki daha öncesinde kullanılacak görselin bilgisayarınıza indirilmesi gerekmektedir. İndirme işleminden sonra kontrol panelinden girilince resmin bulunduğu dosya seçilerek yapılabilir. Bir diğer belirleme işlemi ise her konuda bizlere yardımcı olan kodlama sistemi ile yapılabilmektedir.

WordPress öne çıkarılmış görsel belirleme işleminde kullanılacak kodların sayısı biraz fazla olmakla birlikte diğer işlem seçeneğine nazaran biraz daha uğraşlıdır. Ama unutulmaması gereken bir başka konuda eğer web sitesi alanında profesyonelleşmek istiyorsanız biraz daha uğraştıran ve zorlayıcı yöntemlerin seçilmesinde fayda vardır. Kodlama işlemi genel olarak kullanıcılar ve yöneticiler için zor yöntemler arasında yer alsa da gerçek anlamda ilerleyebilmeniz için gereklidir ki çoğu eklenti ve benzeri özelliklere nazaran ücretsiz olarak kullanılmaları da ayrı bir avantaj olarak sunulmaktadır. Sizlerde bu alanda para kazanma amacı güden kişilerdenseniz ihmal etmemeniz gereken konular arasına almalısınız.

 Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *