Türk Telekom Karşı Taraf Ödemeli Arama Nasıl Yapılır ?
7 Şub, 2018 20:11 tarihinde eklendi

Türk Telekom Karşı Taraf Ödemeli Arama Nasıl Yapılır ?

Türk Telekom Karşı Taraf Ödemeli Arama Nasıl Yapılır ?

Türk Telekom Karşı Taraf Ödemeli Arama Nasıl Yapılır ?

Türk telekom, eski adı ile AveA operatöründen ödemeli yani karşı tarafın görüşme ücretini ödediği aramanın nasıl yapılacağını merak ediyorsunuz. 

Ödemeli arama eskiden daha çok kullanılıyordu. Şimdi operatörlerininin konuşma, mesajlaşma ve internet paketlerinin yarışa girdiği bu zamanda neredeyse herkes konuşma paketine sahip olup ödemeli aramaya pek ihtiyacı kalmıyor. Ancak dakikamızın bittiği, TL’mizin kalmadığı zamanda hızır gibi yetişen bu arama yöntemi bize oldukça fayda sağlayacaktır.

 

Türk telekom operatöründe ödemeli arama servisinin 3 yöntemi bulunmaktadır.

 

Yöntem 1: Cep telefonunuzun arama kısmına hafifçe dokunun. Arama yapacağınız kişinin numarasını örnek olarak göstermek gerekirse *135*5554443322# olacak şekilde yazın ve arama tuşuna hafifçe dokunun.

Yani *135* yazdınız devamında numaranın başında 0 (sıfır) olmayacak şekilde girdikten sonra # (kare) tuşuna basıp arama ikonuna dokunuyoruz.

 

Yöntem 2: Konuşma ücretini karşı tarafın ödemesini yaptığınız kişiye SMS göndererek sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Buna da örnek verecek olursak 05554443322 yazıyoruz ve 9696 numarasına mesaj atıyoruz. Ancak şurada unutmamız gereken konu şu ki; Numaranın başına kesinlikle sıfır yazmayı unutmuyoruz.

 

Yöntem 3: Telefonumuzdan numara yazdığımız kısmı açıyoruz. Aramayı karşılamasını istediğiniz kişinin telefon numarasının başına 9696 ekliyoruz ve arama tuşuna dokunuyoruz/basıyoruz.

Örnek verecek olursak 969605554443322 yazıyoruz.

Bu yöntemde arama direkt olarak karşı tarafa sesli olarak iletilmektedir. Türk Telekom’un karşılama müziği ile karşılaşacaksınız ve biraz bekleyeceksiniz. Aramayı gönderdiğiniz taraf ödemeli aramanızı kabul ederse konuşmanız gerçekleşmiş olacaktır. Ücreti siz değil karşı taraf ödeyecektir.

Bu servis Türk Telekomun sunduğu ücretsiz bir servistir.

 

Faturalı veya faturasız bir AveA (Türk Telekom) hattına sahip iseniz TT Ödemeli Arama servisinden yararlanabilirsiniz. Diğer operatörlerde yukarıda belirttiğimiz işlemler farklılık göstermektedir. Bu yazımızda Türk Telekom operatöründen ödemeli arama nasıl yapılır? Sorusunun cevabını almış bulunmaktayız. Üç yöntem ile anlattığımız bu konudaki yöntemler oldukça kolay ve anlaşılır yöntemlerdir.

 

Önemli Bilgi: Ödemeli arama gönderdiğiniz kişi aramanızı kabul ederse karşı tarafın dakika paketi olsa dahi ödemeli olarak kimi arıyorsanız o kişinin sahip olduğu tarife fiyatının şebeke içi veya şebeke dışı konuşma fiyatı ile ücretlendirilecektir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *