Teknoloji

THY uçuş planlama taslağı hazırladı! Yaz takvimi

Corona virüs salgını nedeniyle havayolu şirketleri de bir süredir uçuşlarını durdurmuş durumda. Türk Hava Yolları da (THY) bu havayollarından biri. Ancak, çıkan normalleş planları kapsamında THY de uçuş planlama taslağı hazırladı.

İşte THY uçuş planlama taslağı

THY, iç hat uçuşlarını 20 Mayıs’a, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs’a kadar durdurma kararı almıştı. Şimdi ise haziran, temmuz ve ağustos aylarında bir uçuş planlaması yaptığı ortaya çıktı. İç hatlarda uçuşlar haziran ayında başlayacak. Dış hatlar ise kademeli olarak düzenlenecek.

Haziran ayında THY, 19 ülkeye 22 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirecek. Gerçekleştirilecek uçuşlar ise şöyle:

Hollanda/Amsterdam, Kanada/Toronto, İsveç/Stockholm, Danimarka/Kopenhag, Belçika/Brüksel, Beyaz Rusya/Minsk, Gürcistan/Tiflis, İsrail/Tel Aviv, Lübnan/Beyrut, Kuveyt, Güney Kore/ Seul, Singapur, Norveç/Oslo, Almanya/Frankfurt, Berlin, Düsseldorf, Münih, Japonya/Tokyo, Çin/Şangay, Kazakistan/Almatı, Afganistan/Kabil.

İç hatlarda ise haziranda tüm meydanlara uçuşlar başlayacak. İlk etapta planlı seferlerin yüzde 60 oranında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Temmuz ve ağustos aylarında ise uçuşlar artacak.

Temmuzda 74 ülke ve 103 noktada haftalık 572 frekans, ağustosta 98 ülke 160 nokta ve 937 frekans uçuş planlanıyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu