Teknoloji

Steam’deki en iyi ücretsiz oyunlar

Steam üzerinde geçen yılın verileriyle 30.000’den fazla oyun bulunuyor. Bilgisayar oyunu pazarının dijitalleşmesinde büyük rol oynayan mağazada ücretsiz oyunlar da bulunmakta. Karantina günlerinde oynayabileceğiniz Steam üzerindeki en iyi ücretsiz oyunlar listesini oluşturduk.

Steam en iyi ücretsiz oyunlar nasıl oynanır?

Steam üzerindeki ücretsiz oyunları oynayabilmek için öncelikle bir hesap oluşturmalı ve bilgisayarınıza istemciyi yüklemeniz gerekiyor. Oluşturduğunuz hesap ile kredi kartı bilgisine gerek olmadan oynaması ücretsiz ibaresi bulunan oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

1- Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO

Kısaca CS:GO olarak bilinen oyun daha önceden ücretli olarak bulunuyordu. Daha sonradan ücretsiz hale gelen oyun en popüler FPS oyunları arasında yıllardır tahtını koruyor. Counter-Strike‘ın üzerine tamamen revize edilmiş, yeni haritalara sahip, oyuncu eşleştirme sistemiyle tam bir eSpor oyunu haline gelen CS:GO herkes için ücretsiz indirilebilir durumda. Strasında en çok oyuncuya sahip oyun olarak da öne çıkıyor.

2- Dota 2 

Dota 2

Valve’ın en sevilen oyunları arasında gelen Dota 2, 5v5 MOBA oyunlar arasında oldukça önemli bir konuma sahip. Steam üzerindeki en çok oynanan oyunlardan olan Dota 2, büyük bir oyuncu kitlesine sahip. League of Legends ile benzer niteliklere sahip olan oyun, oynaması ücretsiz olan en kaliteli oyunlardan bir tanesi diyebiliriz. Aynı kategorideki diğer oyunlar gibi eşleştirme sistemine sahip oyun için Steam hesabı dışında bir hesap oluşturmanız gerekmiyor.

Destiny 2

Destiny 2 geçen yıl çıkış yaptıktan sonra büyük ilgi toplamıştı. Konsol üzerinde de oldukça sevilen oyunun oldukça iyi grafiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çıkış yaptıktan bir süre sonra tüm platformlarda oynaması ücretsiz hale gelen oyunu bilgisayar üzerinde de oynayabiliyorsunuz. Steam üzerindeki yorumları son derece olumlu olan oyun iyi bir kumanda desteğine sahip. Başta ücretli olarak piyasaya sürülen oyun daha sonradan Steam üzerinde ücretsiz hale geldi.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu