Teknoloji

SpaceX büyük bir yatırım aldı! İşte gelinen nokta

Tesla ile otomobil sektörünün geleceğini baştan aşağı değiştirmeyi başaran Elon Musk, SpaceX ile aynı etkiyi uzay için oluşturmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda astronotları uzaya ulaştıran ve tüm dünyaya uydudan 1 Gbps internet sağlayacak Starlink için çalışmalarına devam eden SpaceX önemli bir yatırım aldı.

SpaceX, 1,9 milyar dolar yatırım aldı

Yatırım haberi sürpriz değil, zira şirketin bu yılın başından bu yana finansman arayışı içerisinde olduğu biliniyor. Bloomberg geçen hafta yaptığı açıklamada şirkete yatırım yapmak isteyenlerin sayısının çok fazla olduğunu ve SpaceX’in bu talebi gördükten sonra aradığı yatırımın boyutunu artırdığını açıklamıştı.

Rakamlara geçersek: bu yatırım turunda SpaceX, 1.9 milyar dolarlık yeni bir fon sağlamış oldu. Bu sayede şirketin değerlemesi 46 milyar dolar seviyesine yükseldi.

SpaceX Crew Dragon

Bu yatırımda hangi şirketlerin payının olduğu henüz açıklanmış değil. Bloomberg’in raporu, Fidelity Investments‘ın en büyükler arasında olduğunu belirtiyor, ancak bunu onaylayan bir açıklama her iki taraftan da gelmedi. SpaceX’in yakın zamanda elde ettiği başarılar, yatırımcılar için büyük bir gözde haline gelmesini sağladı.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu