Sony, bağımsız geliştiricilere sırt çevirdi!
18 Eki, 2020 15:00 tarihinde eklendi

Sony, bağımsız geliştiricilere sırt çevirdi!

Sony, bağımsız geliştiricilere sırt çevirdi!

Bağımsız geliştiriciler Microsoft tarafından büyük destek alıyor. Microsoft’un bu desteği ile geliştiriciler Xbox için bir çok oyun taptılar, yaptıkları bu oyunları hem Windows Store hem de Xbox Store’da rahatlıkla oyunculara sunabiliyorlar. Fakat Sony’nin bağımsız geliştiricilere olan tutumu bir çok kullanıcıdan tepki topladı.

Sony, PS Store’da bağımsız geliştiricilerin isteklerini geri çeviriyor

Return of the Obra Dinn‘in geliştiricisi Lucas Pope, dün paylaştığı bir tweet ile oyununun 5 platformda indirimde olduğunu duyurdu. Takipçilerinden birisi Japonya’daki PSN‘de indirim olup olmadığını sordu. Bunun üzerine Pope, “Sony, PS4 üzerindeki indirim talebimi reddetti” yanıtı verdi. Üstelik Sony bazı bağımsız geliştiricilere bölgelerinde yapılacak indirimlerin tarihlerini vermemiş, bu yüzden geliştiriciler de oyunları için indirim önerisinde bulunamamış.

Ayrıca bağımsız oyun yayıncısı No More Robots‘tan Mike Rose, Nowhere Prophet satışlarının PS4 üzerinde çok kötü olduğunu açıkladı. Aynı oyunun Xbox ve Nintendo Switch satışlarının çok daha iyi olduğunu belirtti. Ek olarak Mike Rose, geliştirdikleri oyuna Nintendo E-Shop‘da olduğu gibi PS Store‘da da çıkış indirimi uygulamak istemişler ancak Sony bunu reddetmiş. Reddetme nedeni ise Sony’nin böyle şeyler için vakti olmamasıymış. Bir oyuna indirim uygulamak ne kadar zor olabilir ki ?

Bunlar göze çarpan olaylardı, bunun gibi bir çok olay yaşanmış. Merak edenler için ResetEra kullanıcısı Akumatica bu olayları bizler için poster haline getirmiş.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *