SEO Uyumlu Makale Yazımı
2 Nis, 2018 23:01 tarihinde eklendi

SEO Uyumlu Makale Yazımı

SEO Uyumlu Makale Yazımı

SEO Uyumlu Makale Yazımı

Tüm internet ve dünyanın ilk ve büyük arama motorlarından google sayesinde değeri oldukça artan seo uyumlu makale yazıları sayesinde web siteleri daha fazla ön plana çıkarken yazıların faydaları sayesinde pek çok ziyaretçi ve üye sorularına cevap bulabilmektedir. Ancak sosyal medyanın ortaya çıkması ile her ne kadar seo makalelere talep ve ilgi azalsa da google istikrarını korumakta kararlıdır. Bu makale türü o kadar büyük bir sektör haline geldi ki artık insanlar kendi yazılarınız yazmaya yetişemez oldu ve böylelikle makale yazabilecek kişilere ihtiyaç ile birlikte yeni bir iş sahası oluştu.

Peki, seo uyumlu makale yazımı nasıl yapılmalıdır, herkes yazabilir mi? gerçek anlamda nasıl yazılır biraz daha yakından bakalım. Öncelikli makale kelime sayısının ihtiyaca, konuya veya çeşitli unsurlara göre değişebileceğini unutmayarak başlayabiliriz;

  • Başlık kısmı; makale için oldukça önemlidir ve dikkat gerektirir. Mutlaka anahtar kelimeyi içermelidir ve anahtar kelime ile başlamalıdır. En az olarak üç kelimeden oluşmalı ve en fazla olarak da altmış altı harf ve karakter barındırmalıdır.
  • Eğer site bağlantınız olması gerekiyorsa bağlantı url’si anahtar kelimeyi içermelidir,
  • Açıklama kısmı anahtar kelimeyi kapsamalı ve en fazla 160 karakter olmalıdır ve baş kısmı anahtar kelime ile başlamalıdır,
  • Makale içerisinde alt başlık kısımları anahtar kelime ile başlamalı ve etiketleri mutlaka olmalıdır,
  • İçerik yani ana fikir kısımları en az 300 kelime olmalı ve yazıya oranla anahtar kelimelerin toplam sayı oranı %2,5 ila 3 olmalıdır. Eğer görsel barındırıyorsa en az birinde alt etiket olmalıdır.

Seo uyumlu makale yazımı konusunda öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır ancak profesyonel seviyede makale yazımı için daha fazla ayrıntılara sahip özellikleri benimsemeli ve kullanmalısınız.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *