Sağlık

Sağlıklı ve Hızlı bir Şekilde Kilo Vermek

Sağlıklı ve Hızlı bir Şekilde Kilo Vermek

Bazen bayanlar çeşitli nedenlerden dolayı hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorlar. Bunun içinse 4-5 gün uygulanan şık diyet programlarını uygulamayı tercih ediyorlar. Durum böyle olunca da vücutta su ve kas kaybı yaşanıyor ve uygulamadan bir süre sonra tekrar kilo alınmaya başlanıyor. Hatta uygulanan ağır diyet programı nedeniyle de ciddi sağlık sorunları yaşanabiliyor. Bunun yerine sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek için dikkat edeceğiniz belli başlı detaylar ile kısa sürede kilo vermeniz mümkün.

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek için;

Öncelikle bir uzman ile görüşüp sağlıklı bir şekilde kilo vermek için uzman desteği almanız önemli. Burada yapılan muayeneniz ile kaç kilo fazlanızın olduğu, bu kiloyu vermek için ne yapmanız gerek nasıl beslenmeniz gerek bunlar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.
Bir uzmanla görüşmek gibi bir imkânınız yok ise o zaman kendi diyet listenizi hazırlamalısınız. Bunun için gün içerisinde yaptığınız işe göre almanız gereken besinleri ve kalori miktarını belirlemelisiniz. Günlük almanız gereken kalori miktarı en fazla 1800 olmalıdır.
Gün içerisinde size enerji verecek olan ve sizi tok tutacak olan besinleri öğünlerinize eklemelisiniz.
Öğünleriniz mutlaka 6 öğün olmalı. 3 öğünde yemeklerinizi yemeli. Diğer 3 öğünde ise açlığınız bastıracak, zayıflamanıza yardımcı olacak besinleri tüketeceğiniz ara öğünler yer almalıdır.
Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için su tüketimi çok önemli. Günlük 2,5-3 litre su tüketmeye özen göstermelisiniz. Su açlık hissini bastırmanıza da yardımcı olacaktır.
Tuz ve şeker kullanımını azaltmalısınız. Hatta yapabiliyorsanız tamamen hayatınızdan çıkartmalısınız. Yemekler içerisine ise sağlıklı yağlar olan tereyağı veya zeytinyağı kullanmalısınız.
Ekmek tüketimi sadece kahvaltıda olmalı ve beyaz ekmek olmamalıdır. Öğle ve akşam yemeklerinde ise ekmek tüketilmemelidir.
Akşam 8’den sonra kesinlikle yemek yenmemelidir.
Diyet uygulaması sırasında kesinlikle sebze yemekleri yemeye, et ürünlerini ise ızgarada veya fırında pişmiş olarak tüketmeye özen gösterilmelidir. Haftada en az iki sefer yağsız et veya balık çeşidi tüketilmelidir. Yemeklerinizin yanında ise salata veya yoğurt olmasına özen gösterilmelidir. Fas food besinlerden de uzak durulmalıdır.
Diyet listesi hazırlanırken günlük alınması gereken karbonhidrat, protein, yağ ve diğer vitaminlerin alınabileceği besinler diyet listesine eklenmelidir.
Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek için diyetin yanı sıra egzersiz yapmakta çok önemli. Günlük 1 saat yürüyüşler ile diyet programınızı destekleyerek daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu