Rüyalar Rahmani mi ? Şeytani mi ?
6 Ağu, 2018 15:31 tarihinde eklendi

Rüyalar Rahmani mi ? Şeytani mi ?

Rüyalar Rahmani mi ? Şeytani mi ?

Rüyalar Rahmani mi ? Şeytani mi ?

Kimi insanlar gördükleri rüyanın günlerce etkisinde kalırken kimileri ise çok fazla umursamazlar. Kimileri de her gördüğü rüyanın bir anlamı olduğuna inanırlar. Rüyalar rahmani olması için islam’ı yaşıyor olmamız gerekse de bazı istisnalarda olabiliyor. Kişi gün içerisinde ne ile uğraşırsa yada yaptığı işlerde çok hırs yaparsa o günün yoğun stres’i o geceki rüyalarını da etkilemiş olur. Yani şöyle söyleyebiliriz ” Su testisi su yolunda kırılır.” Kişi gerçek hayatta ne ile meşgul ve ne ile ilgileniyorsa rüyaları da o doğrultuda olur. Her rüya tutmamakta olup buda kişilere bağlıdır.

Rahmani Rüyalar Nasıl Olur ?

Başta hz. Muhammed Mustafa s.a.v gören rahmani rüya görmüş oluyor. Bunda hiç şüphe yoktur. Çünkü şeytan sadece hz. muhammed s.a.v ‘in kılığına giremez. Sahabeler, ashaplar, Kabe ve evliyaları görmekte rahmani rüya olarak nitelendirilir. Ancak şeytan bu yollarla da insanların akıllarına girebilir. Ayrıca yeşillik, berrak sular ve renk olarak beyaz ve yeşil de renkleri hayırlı ve rahmani rüyalardan dır.

Şeytani Rüyalar Nasıl Olur ?

Şeytanın rüya yoluyla neler yapabileceğini tahmin edemezsiniz o yüzden gördüğünüz rüyaları çok önemli ve hayret verici olmadığı sürece kimseye anlatmayın ve itibar etmeyin, hayır bildiğiniz rüyalar şer, şer bildiğiniz rüyalar ise hayırlı olabilir. Şeytan rüya yoluyla, evliya mehti hatta peygamber bile ilan eder. Bunda da başarılı olduğu bir çok kez görülmüştür. Bunların yanında birde kabus görmek vardır. Bu sıkça görülen rüyalardır. Kişi Allah tan uzaklaştıkça şeytana yakınlaşır. Yaklaştıkça, gündüzleri vesvese ve geceleri kabus yoluyla kişiyle oynamaya  başlar. Mesela rüyada, korkunç yaratıkların saldırısına uğramak, yüksek bir yerden düşmek, olur olmaz kişilerle ilişkiye girmek, ıssız ve karanlık yerlerde yalnız kalmak gibi şeyler görülür. Bu rüyaların bazı sebeplerinden biride Uygunsuz ( cenabet) uyumaktır.

Peki Şeytani Rüyalardan Nasıl Korunuruz ?

  • Öncelikle cenabet olmamamız gerekir.
  • Mümkünse abdestli uyumalıyız
  • Belirli sureler okumalıyız ( Ayet-el Kursu, felak ve nas)
  • Bu sureleri inanarak okumalısınız. Aksi taktirde bir faydasını göremezsiniz.

Rüya Anlatılır mı ?

Gördüğünüz rüyayı herkese anlatmayın çünkü rüya ilk yorumlayan kişinin yorumladığı gibi çıkabilir. Bu sebeple görünen rüya ehli olan kimselere anlatılmalıdır.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *