Teknoloji

Neden Blog Açmalıyım ?

Neden Blog Açmalıyım ?

Blog kelimesini internet çağını yaşadığımız şu dönemlerde oldukça sık duyuyoruz, insanlar neden blog açar daha da önemlisi neden blog açmayalım ? Gibi düşünceler ile bazen kafalar karışır. Öncelikle belirtelim ki blog yazarlığı dediğimiz sosyal medya mesleği sayesinde uzun vadede sabit gelir elde edebilmeniz mümkün, ayrıca yazma yeteneğine sahipseniz ve yaşamla ilgili çeşitli konular bilgi ve deneyim sahibiyseniz neden başka bir alanda kendinizi körelte seniz ki. Blog açtığınız zaman yazma yeteğinizi geliştirirken aynı zamanda yaptığınız ürün, yemek ve benzeri ürünlerinizi tanıtım ve pazarlamasını da yapabilirsiniz.

Eğer bloğunuzdan gelir elde etmeyi düşünüyorsanız öncelikle zaman, çaba ve emek harcamanız gerektiğini unutmamalısınız ayrıca bloğunuzu güncel tutmalısınız. Güncel tutulmasından kastımız bloğun genel içeriğine uygun olarak günlük makale eklenmesi gerekir. Bu sayede google sayfalarında aranma olasılığınız yükselirken kendinizi tanıtabilme imkânınızda doğacaktır, tabi akabinde de ufak miktarlarda da olsa para kaynağı olabilme özelliğine erişecektir. Bu durumda neden blog açmalıyım sorusuna verilebilecek en karlı ve akıllı cevap olacaktır.

Bunlarla birlikte artı durumlar olarak düşünüldüğünde neden blog açmalıyım diye soracak olursanız da, bilgi ve deneyimlerinizi başkaları ile paylaşabilme imkânı yakalayabilirsiniz, üstelik paylaşımlarınızın talep görmesi ve beğenilmesi ile sanal dünyada tanınabilir ve hatta belki de aranan kişiler arasına bile girebilirsiniz. Bir işte iyi olabilmek herkes için geçerlidir ancak bu başarıyı gerçek anlamda hak edenler kazanabilir peki, kimdir bunlar. İşini ciddiye alarak ilerleme kaydedenler, takipçilerinin fikirlerini önemseyip o doğrultuda kendini ve sitesini düzeltip geliştirenler gibi emeklerini ve zamanlarını ortaya koyan kişilerdir. İşinizi ciddiye almak derken size blog yazarlığının getirdiği sorumlulukları atlamadan yapabilmenizdir. Tamam, evinizden ve oturduğunuz yerden bu işi yapabilirsiniz ancak bu demek olmuyor ki basit ve kale alınmayacak bir iş yapıyorsunuz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu