Teknoloji

Motorola Capri serisi tanıtılmadan sızdırıldı!

Motorola’nın Capri ve Capri Plus adlandırmasıyla karşımıza çıkartmayı planladığı telefonlarının teknik özellikleri tanıtılmadan önce sızdırıldı. Telefonun 2021’in ilk çeyreğinde kullanıcının karşısına çıkması bekleniyorken, önceden sızdırılması şaşırtmadı. Zaten daha önce Nio kod adıyla çıkan telefon”Capri” olarak karşımıza çıktı.  İşte Motorola Capri serisi ve sızdırılan teknik özellikleri:

Motorola Capri serisi ve hakkında bildiklerimiz

Motorola’nın Nio kod adında bir amiral gemisi telefon üzerinde çalıştığını sizlere duyurmuştuk. Snapdragon 865’in yer alacağı telefonun 2021 yılının ilk çeyreğinde karşımıza çıkacağı söyleniyordu. Technik News tarafından sızdırılan telefonlar Capri adlandırmasıyla kullanıcının karşısına çıkacak deniyor.

Telefonun beklenen özelliklerine bir bakalım. Capri modelinde öncelikle ekran tarafında 720×1600 piksel HD Plus çözünürlüğe ve 60 Hz ekran tazelemeye sahip olacağı aktarılıyor. Snapdragon 460 işlemcisine sahip olması beklenen cihazın 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı sunacağı söyleniyor.

Ön kamera tarafında 8 Megapiksel bir kamera, arka tarafta ise dörtlü bir kamera yer alacak. Ana kamerası 48 Megapiksel, ultra geniş açılı kamerası 8 Megapiksel ve iki adet 2 Megapiksel makro ve derinlik sensörüne yer verilecek.

Motorola Capri serisi

Motorola Moto G9 Plus

Bu telefonun normal versiyonu içindi. Motorola Capri Plus modelinde ise HD Plus çözünürlüğü destekleyen 90 Hz bir ekran olacak. Telefonda hangi işlemcinin kullanılacağının bilinmediği aktarılıyor ancak telefonun iki varyantı olacak. 4 GB RAM/ 64 GB depolama alanı ve 6 GB RAM/ 128 GB depolama alanı şeklinde.

Tahmin edileceği üzere kamera tarafında Plus modeli olmasının farkını ortaya koyacak. Ön kamerada 13 Megapiksellik bir kamera yer alacakken arka tarafta dört adet kamera yer alacak. 64 Megapiksellik ana kameraya, 13 Megapiksellik ultra geniş açılı lens, 2 Megapiksel derinlik sensörü ve 2 Megapiksel makro kamera eşlik edecek.

Telefonların pil boyutu henüz bilinmiyor olsa da telefonların çift SIM kart desteği ile geleceği aktarılıyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu