Teknoloji

Microsoft Teams, Zoom’a karşı üstünlük kazanmak istiyor

Karantina sürecinin belki de en büyük kazanını şüphesiz Zoom oldu. Haliyle aynı hizmeti veren pek çok şirketin de mercek altına aldığı Zoom, diğer uygulamalara oranla avantaj kaybetmesi adına önemli rakipler kazanıyor. Bunlardan birisi de Microsoft Teams oluyor. Yakın zaman önce farklı birkaç özellik duyuran uygulama şimdi de Zoom’a karşı büyük bir koz kazanıyor. Microsoft Teams 24 saat konuşma imkânı sunuyor.

Microsoft Teams 24 saat konuşma imkânıyla web sürümünde dikkat çekiyor

Dünyanın çeşitli yerlerinde tekrar karantina durumu ilân edilmişken, insanlar tekrar işlerini evlerine taşıyacak. Haliyle hararetli toplantıların eve taşınmasının en büyük yardımcıları Zoom, Google Hangouts, Microsoft Teams, Skype ve benzeri uygulamalar tekrar aktif bir şekilde kullanılmaya başlanacak. Bu nedenle Zoom’daki bazı avantajları ya da onda olmayan bazı eksiklikleri popüler uygulamalar bünyesine katmak için çalışıyor.

Microsoft-Teams-24-saat-konusma-00

Microsoft Teams de bu kapsamda artık bir tarayıcıda 24 saatlik görüşmeler için ücretsiz olarak kullanılabilir durumda. Bu görüntülü konuşma uygulamalarının en büyük avantajı ücretsiz olarak da hizmet sunmaları oluyor. Böylelikle milyonlarca kişiye ulaşabiliyorlar.

Microsoft, ücretsiz olarak kullanılabilen yeni tüm gün görüntülü görüşme yapabilme seçeneğiyle Zoom hayranlarını Microsoft Teams’e çekmek için orta açıyor. Bakalım binlerce kişiyi bu özellik ile bünyesine katabilecek mi?

Biliyorsunuz Microsoft bu yılın başlarında mobil cihazlar için Microsoft Teams’i sunmuştu. Şimdi ise ücretsiz olarak yaklaşık 300’e kadar kişiyle tüm gün konuşmaya olanak sağlayan bir özellik sunuyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu