Teknoloji

Manchester United’a siber saldırı şoku!

İngiltere merkezli ünlü futbol kulübü Manchester United, bir siber saldırıya maruz kaldığını doğruladı. Gerçekleştirilen saldırının oldukça karmaşık olduğunu vurgulayan takım, saldırı hakkındaki bazı detayları açıkladı. Siber güvenlik uzmanlarının saldırıya ilişkin araştırmalara başladığı belirtildi.

Manchester United siber saldırı ile karşı karşıya

Son zamanlarda pek çok futbol kulübünün siber saldırılara maruz kaldığını görüyoruz. Bunun birincil amacı, maçların aksatılması ya da takımın aleyhine bir sonucun oluşması olarak tahmin ediliyor. Kulübün resmi açıklamasına göre bu “karmaşık” siber saldırı amacına ulaşamadı. Siber güvenlik konusunda kaynaklarına güvendiğini belirten kulüp, yetkililerin konuyla ilgilendiğini de ekledi.

manchester united

Bugün oynanacak olan West Bromwich Albion maçının da bu durumundan olumsuz etkilenmeyeceği haberi hayranları sevindirdi. Söz konusu siber saldırının oldukça karmaşık olmasının sebeplerinden biri hedefin yalnızca Manchester United olmaması diye tahmin ediliyor.

Futbolun önemli simgelerinden biri haline gelen kulübün tüm servisleri şu an kullanılabilir durumda. Saldırı ucuz atlatılmış olsa da yapılan açıklamalar konunun takip edileceğini tekrar ediyor. Servislerin akışının normal olmasının yanı sıra herhangi bir kullanıcının verilerinin sızdırılmadığı da gelen bilgiler arasında.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu