Lastik Hava Basıncı Ne Kadar Olmalı?
5 Ara, 2018 0:19 tarihinde eklendi

Lastik Hava Basıncı Ne Kadar Olmalı?

Lastik Hava Basıncı Ne Kadar Olmalı?

Basınç hakkında doğru bilgiye ulaşmak için lastiklerin basınçlarını soğukken ölçmeniz gerekmektedir. Ön lastiklerle arka lastiklerin hava basıncı birbiriyle eşit olmalıdır ve kış mevsiminde farklı yaz mevsiminde farklı basınç ayarı vardır. Bu basınç ayarını, kaç psi olması gerektiğini aşağıda sizlere anlatmaya çalıştık.

Kış Mevsiminde Lastik Hava Basıncı

Kış sezonun da araçlarınızın lastiklerini kış lastikleriyle değiştireceğinizi düşündüğümüz için sizlere lastiklerin hava basınçlarının nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Kışın havalar soğuduğu için aracın lastiklerinin havası 1-2 psi bar düşer. Bundan dolayı kışın lastiklerin hava basıncı yaz mevsimine göre 1-2 psi bar fazla olmalıdır. Örneğin yaz mevsiminde lastiklerinizin basıncı 32 psi bar diyelim buna bağlı olarak kışın lastik basıncı düşeceği için 34 psi bar olmalıdır.

 • Kısaca Kış Mevsiminde 4 lastik hava basıncı 34 psi olmalıdır.

Yaz Mevsiminde Lastik Hava Basıncı

Yaz aylarında lastikler ısındığı için basınç değerleri yükselecektir, kış aylarına göre farklı olmasının nedeni de bundan dolayıdır. Yukarıda “Kış mevsiminde” verdiğimiz örnek üzerinden gidecek olursak yaz aylarında da tam tersi olmalıdır. Yani yaz mevsimine göre değeri 32 psi olduğu için fazla hava basmaya gerek kalmayacaktır.

 • Kısaca Yaz Mevsiminde 4 lastik hava basıncı 32 psi olmalıdır.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Claudia Clement

  Hi, We are wondering if you would be interested in our service, where we can provide you with a dofollow link from Amazon (DA 96) back to sosyalin.com?

  The price is just $87 per link, via Paypal.

  To explain what DA is and the benefit for your website, along with a sample of an existing link, please read here: https://pastelink.net/1nm60

  If you’d be interested in learning more, reply to this email but please make sure you include the word INTERESTED in the subject line field, so we can get to your reply sooner.

  Kind Regards,
  Claudia

  • access_time 26 Tem 2020, 1:23