Kopya İçerik İle SEO İlişkisi
8 Nis, 2018 22:42 tarihinde eklendi

Kopya İçerik İle SEO İlişkisi

Kopya İçerik İle SEO İlişkisi

Kopya İçerik İle SEO İlişkisi

Web sitesi çalışmalarında sürekli olarak duyulan ve bahsedilen özgün yazılar ve içerikler neden siteler için bu kadar önemlidir ya da kopya içerik eklendiğinde başımıza neler gelir az çok bütün site yöneticileri bilmektedir. Öncelikli olarak kopya içerik nedir ona bakalım; kopya içerik yayınladığınız resim ya da yazının başka bir sitede daha önce yer almasından ve hatta aynı sitede başka sayfada yer almasından kaynaklı olumsuz bir durumdur. Peki, kopya içerik ile SEO ilişkisi nasıldır.

Kopya içerik ile SEO ilişkisi dışarıdan bakıldığında web sitesi ve arama motorlarının temel direğidir diyebiliriz hatta web sitenizin çalışmalarına devam edebilmesi bu duruma bağlıdır da denilebilir. Olası bir kopya içerikte ilk başımıza gelecek olan google tarafından uyarı alarak ve spam yiyerek mevcut konumumuzdan daha gerilere düşürülmektir. Bunlarla birlikte sürekli olmak kaydı ile denetime tabi tutularak diğer içeriklerde de aynı durum rastlanması durumunda sitenin komple kapatılması ile birlikte gerçek hak sahipleri ile aranızda başlayacak hukuksal mücadele de başlar.

Tüm bu sebeplerden dolayı belki de web sitesi çalışmalarınızda kopya içerik ile SEO ilişkisi durumu en fazla titizlik ve özen göstermeniz gereken durumlar arasındadır. Kısacası işin kolayına kaçtığınızı düşünüp başkalarının emeğini çalmaya yeltenmeden önce web sitenizden beklentilerinizi düşünün ve risk almaktan vazgeçin. Unutmayın sitenizde arama motorlarınca ne kadar beğeni alır ve uygun görülürse o kadar yükselir ve buna bağlı olarak da sizlere o şekilde gelir sağlar.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *