Kontraplaktan Maket Yapma
29 Mar, 2018 20:59 tarihinde eklendi

Kontraplaktan Maket Yapma

Kontraplaktan Maket Yapma

Kontraplaktan Maket Yapma

Çeşitli hobi alanında sizlere fikir verebilecek fikirler ile şimdiye kadar yanınızda olduk, şimdi ise sizlere eskilerden beri kullanılan bir hobi alanı olan kontraplaktan maket yapma hobisi ile fikirlere değineceğiz. Özellikle minik evlere, arabalara merakı olanların yakından takip ettiği maket çeşitlerini uygun kalınlığa sahip kontrplak malzemeden yapabileceğinizi de biliyor muydunuz?

Kontraplaktan maket yapma işlemi biraz zahmetli ve bolca emek isteyen bir iş olsa da ortaya çıkan sonuçlar görülmeye değerdir. Hemen hemen gördüğünüz bütün binaların ya da araçların minyatür boyutlardaki maketlerini yapabilmeniz mümkündür, bunun için biraz geniş bir malzeme listeniz olması gerekir. Kesebilmek için uygun şekilde testere, birleştirmek için uygun yapıştırıcı ve tabi ki temel malzeme yapacağınız makete göre kontrplak edinmeniz gerekir.

Eğer yeni başlayan grubunda iseniz sitemizdeki anlatımlı kontraplaktan maket yapma videolarını kendine model olarak seçebilir ve birlikte yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Kontrplak haricinde farklı aşamalar için kullanabileceğiniz alternatif malzemeleri de araştırarak alt seviyeden başlamanız daha uygun olacaktır. Ama profesyonel seviyeye ulaşıldığında zorlanmadan sizler birer mimar edasında maketler yapabilirsiniz.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *