Hobi

Kolay Okul Resmi Nasıl Çizilir ?

Kolay Okul Resmi Nasıl Çizilir ?

Kolay resim çizme teknikleri çizilmek istenilen resim çeşitlerine göre değişir, çizilmesi en kolay objeler arasında binalar yer alır. Düz çizgilerin birleştirilmesi sonucunda binanın kendisini ve çatısını yapabilirsiniz, çocukların genelinden bina resmi yapmaları istenildiğinde ya evlerinin ya da okullarının resimlerini çizerler daha doğrusu çizmeye çalışırlar. Sizde çocuklarınıza basit teknikleri öğretebilir uğraşlarına katkıda bulunabilirsiniz.

Çocuklar için resim çizebilmek oldukça önemlidir öyle ki bazı çocuklar daha tam olarak kendilerini ifade edemezken resimlerle isteklerini anlatabilir hayallerini canlandırabilirler. Resim konusunda çocuğunuza yardımcı olmak istiyorsanız öncelikle kolay okul resmi çiziminden başlatmalısınız. Daha doğrusu diz ve eğri çizgileri çizmeyi ve nasıl birleştirilmesi gerektiğini anlatarak başlayabilirsiniz, çizgilerin birleştirilmesi ile elde ettiğiniz kare okulunuzun gövdesi üzerine koyacağınız üçgende pekâlâda çatısı olabilir.

Çocuklarınızla beraber yapacağınız resimlerde küçük ya da büyük ayrıntıları kullanabilirsiniz ve gerçeklik oranlarını daha da katlayabilirsiniz. Okul resmi nasıl çizilir diye düşünürsek temel yapıyı çizdikten sonra pencere, kapı ve baca ayrıntılarını ekleyebilirsiniz, unutulmaması gereken bir konu vardır ki çizdiğiniz bütün resimlerde aşamalı olarak ilerlemelisiniz. Her zaman ilk önce kaba çizgilerini çizerek başlanılmaları sonrasında yavaş yavaş detaylara inilmelidir, çocuklar için küçük ayrıntıları yapmaları beklenmese de resmi yapan sizseniz kademeli ilerlemekte fayda var.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu