Teknoloji

iPhone için geliştirilen ”sesli asistan” odaklı aksesuar

iPhone modelleri her yıl en çok tercih edilen telefonlar arasında yer alıyor. Haliyle bu kadar popüler bir cihaz için geliştirilen aksesuarlar da oldukça çeşitli hale geliyor. Özellikle telefonu daha konforlu ve pratik hale getiren aksesuarlar kullanıcıların işine yarıyor. Bunlardan birisi olan ve bir süredir herkesin telefonunda yerini alan PopSocket adı verilen telefon tutacaklarına yenisi ekleniyor. Telefonu tutmayı daha kolay hale getiren bu aksesuar Alexa veya Google Asistan ile etkileşime geçmeyi sağlıyor. iPhone için geliştirilen aksesuar ise oldukça iyi duruyor.

iPhone için geliştirilen aksesuar, farklı sesli asistanlarla etkileşim kurmayı sağlıyor

Popüler bir aksesuar olan telefon tutacaklarını ses asistanına dönüştüren TalkSocket, Siri dışındaki sesli asistanlar ile etkileşime geçmeyi sağlıyor. TalkSocket, dışarıdan bakıldığında geleneksel PopSocket tarzı telefon tutucusuna benziyor. Telefonun yine arka kısmına takılan bu cihaz, kullanıcıyı Siri’ye olan bağımlılıktan kurtarıyor.

Tasarımında LED bir ışıklandırma yer alıyor ve Amazon’un Echo’sundan ilham aldığı görülüyor. TalkSocket, aslında Alexa ve Google Assistant’a iPhone kullanıcılarının ulaşmasını sağlayan minyatür bir akıllı hoparlör görevi görüyor. Alexa ve Google Asistan ile kolaylıkla bağlanan bu cihaz kişiye kolaylık sağlıyor.

iPhone-icin-gelistirilen-aksesuar-00

PopSocket ile ortaklık kurularak ortaya çıkartılan bu ürünün alıcısının da fazla olacağını söylemek mümkün. TalkSocket sesli komutlar için iki mikrofona sahip. Bu sayede komutları alıyor ve telefonunuza gönderebiliyor. Tam şarj ile 5 günlük kullanım sunabilen bu ürün, kablosuz şarj desteği ile kısa sürede şarj olabiliyor. Aynı zamanda istenirse içeceğin veya kullanılan herhangi bir şeyin de üzerine takılabiliyor.

Ürün bir Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkıyor ve 59 dolarlık bir fiyatı bulunuyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu