Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?
20 Kas, 2018 20:32 tarihinde eklendi

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?

Günümüz de popüler konular arasında yerini alan ınstagramda reklam verme adlı makalemizi de sizlerle paylaşmak istedik. Sponsorlu reklam nedir? Öncelikle bununla başlayalım sizin bir işletmeniz, bloğunuz veya siteniz varsa eğer tanınmak da istiyorsanız, sponsorlu reklam burada devreye giriyor. Örneğin bir işletmeniz var tanınmak için reklam yapmak zorundasınız, yani bir yere sponsor olmak zorundasınız. Instagramın bize sunduğu özellikler arasında sponsorlu reklam da var. Bu özelliği kullanmak oldukça kolaydır, ınstagram her işletmenin kullanabileceği şekilde reklamlarını genişletip esnetebiliyor. Instagram günümüzde neredeyse dünya genelinde kullanılan çok geniş çaplı bir sosyal ağ platformu olduğu için reklamlarınızı sizin isteğinize göre geniş bir kitleye yayabiliyor. Tabi ki bunun karşılığında reklamın büyüklüğüne ve kitlesine göre sizden ücret talep edecektir. Gel gelelim asıl konumuza peki ınstagramda sponsorlu reklam vermek için hangi menüleri kullanacağız?

Öncelikle şunu da belirtmek isterim, ınstagram’da reklam vermek için bir facebook reklam hesabınız olması gerekmektedir. Eğer hesabınız varsa artık reklam verme işlemine geçebiliriz.

  • Instagram’da “ayarlar” bölümüne giriyoruz.
  • Sonrasında ise “işletme profiline geç” seçeneğini aktif yapıyoruz.
  • Son olarak ise Facebook’u ınstagram hesabınızla bağlamanız istenecektir, karşınıza çıkan adımları takip ederek bağlayabilirsiniz.

Geriye ise sadece reklam vermek için bütçenizi belirlemeniz kalıyor. Bütçenizi de belirledikten sonra ödeme yöntemlerinden birisini seçip o hesaba para aktarıyorsunuz. Size reklam boyutları vs. sunuyor birisini seçip yayınlamaya hazır olacaksınız. İlerleyen zamanlarda istatistikler bölümünden reklamınız ne kadar kitleye ulaşmış, kaç kişi görmüş bunların analizini de görüntüleyebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *