İlkbahar Resmi Nasıl Çizilir ?
4 Nis, 2018 22:31 tarihinde eklendi

İlkbahar Resmi Nasıl Çizilir ?

İlkbahar Resmi Nasıl Çizilir ?

İlkbahar Resmi Nasıl Çizilir ?

Çocuklar ve yetişkinle için ayrı bir heves ve uğraş olan resim çizmek sanatsal yetilerin var olması ve tabi ki hayal gücü ile alakalı bir durumdur. Eğitim alarak da kazanılabilen resim yapma özelliği basit bazı tekniklere dayandırılarak çeşitlendirilebilir, bir çocuk ya da yetişkin resmini kıyaslamak mümkün değildir ancak ilham vermesi veya düşünce zenginliği açısından çocuk resimlerini göz gezdirmekte fayda var. Çocukların çizmeyi ve boyamayı sevdiği resimler konuları arasında genel olarak mevsimler vardır hatta yaz ve ilkbahar mevsimi en çok sevilenidir. Peki, ilkbahar resmi nasıl çizilir birlikte bir düşünelim.

Öncelikle size ilkbaharı çağrıştıran olayları ve nesneleri kafanızda biraz canlandırın, ilk akla gelen elbette ki çiçek açmış ağaçlar olacaktır. O halde sizde ilkbahar resmi çizme konulu çalışmanıza ağaçlar çizerek başlayabilirsiniz ilk etapta canlıymış gibi çizip boyayabilmek tabi ki zordur zamanla ve çalışarak anca kendinizi geliştirebilir ve ilerletebilirsiniz. Resim konusunda iyi bir yerlere gelebilmeyi düşünüyorsanız bolca sabır ve çalışma gerektirir.

İlkbahar resmi çizerken kolay resim çizme tüyolarına da başvurulabilir aslında, temel teknikleri öğrenip uygulamaya başladığınız anda ortaya çıkan hatlar üzerinden ayrıntılarınızı şekillendirmeyi de başarabilirsiniz. Peki, ağaçlardan başka neler çizilebilir bir düşünelim, ormanın kenarından şırıl şırıl akan bir dere ya da uçurtma uçuran çocuklar gibi tamamen size kalmış ayrıntılar ekleyebilir çeşitli boyalarla da renklendirebilirsiniz.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *