İki Şişle El Örgüsü Çorap Nasıl Yapılır ?
28 Mar, 2018 19:56 tarihinde eklendi

İki Şişle El Örgüsü Çorap Nasıl Yapılır ?

İki Şişle El Örgüsü Çorap Nasıl Yapılır ?

İki Şişle El Örgüsü Çorap Nasıl Yapılır ?

Ananelerimizden babaannelerimizden bildiğimiz o kışlık sıcacık çoraplar ve patikler artık boyut değiştirerek modern bir hal almıştır. Bizde sizler ile sıkça sorulan iki şişle el örgüsü çorap nasıl yapılır sorusunu ele alarak incelemek ve örgücü bayanlara destek olmak istedik. Adından da anlayabileceğiniz gibi başka aparatlar kullanılmadan sadece iki adet şiş yardımı ile örülebilen çoraplardan bahsedeceğiz.

İki şişle el örgüsü çorap nasıl yapılır sorusuna verilebilecek cevaplardan birisi de parçalar halinde örülüp belirsiz dikiş tekniği ile birleştirilmesidir. Burada örgüye başlarken bilinmesi gereken konu örmemiz gereken parçalar birleştiğinde çorap şeklini alacak bu sebeple de eksiltme veya artırmaları ona göre ayarlanması gerekir.

Hatta dilerseniz iki şişle el örgüsü çorap nasıl yapılır konusunda kolay yöntem olan parçalı örmeyi bütünce örerek de yapabilirsiniz. Tabi şablonumuza uygun şekilde azaltma ya da çoğaltmaları ihmal etmeden ve özellikle dikiş kısımlarına dikkat ederek yapılması durumunda istenilen şekilde çorap veya ev botu tarzında örebilmeniz mümkündür. Haydi, herkes şişlerini alsın ve kolay ve şık modelimiz ile kendi çorabına başlasın.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *