Teknoloji

İddia: Microsoft Konami’nin tüm oyunlarını alacak!

Microsoft, önümüzdeki zamanlarda, merakla beklenen yeni konsolu Xbox Series X‘i kullanıcılarına sunacak. Bunun yanı sıra teknoloji devi, yeni konsolu için başka girişimlerde de bulunuyor. Oyun geliştirici Japon şirket Konami ile bir dizi anlaşmada bulunduğu söylenen Microsoft’un, ünlü oyun şirketinin tüm oyunlarını bünyesine almaya çalıştığı iddia ediliyor.

Sony derken Microsoft aldı

Önceki söylentilerde, Sony’nin PlayStation 5 için yeni oyunlar geliştirmek adına korku serisini toplayacağı belirtilmişti. Yakın tarihli bir rapor, asıl Microsoft’un bu süreçte olduğunu gösteriyor. Teknoloji devi, hem Silent Hill’i hem de diğer değerli Konami oyunlarını satın almak için kolları sıvadı.

Metal Gear

Söylentilere göre bugün, Konami’nin tüm oyun katalogu Microsoft tarafından satın alınacak. Bu, Microsoft’un, Konami’den Silent Hill, Metal Gear ve daha fazlasını satın alması demek oluyor.

Microsoft kesenin ağzını açtı

Konami’nin klasik korku serisi hakları için bir teklif savaşı olduğu biliniyordu. Sonunda bu savaşı Sony kazandı derken, iddialar doğruysa Microsoft’un tüm oyunları alması oyunseverleri epey şaşırtabilir. Bununla birlikte, Microsoft’un yeni ve orijinal oyunlardan elde ettiği tüm kârı koruması konusunda anlaşıldı.

Konami’nin oyunları üretebilmesi için Japonya merkezli yeni bir stüdyo Microsoft tarafından finanse edilecek. Bu anlaşmanın ilk 12-18 ayında, Konami, Xbox Games Studio Tokyo’nun “uydu ofisi” olarak hareket edebilecek. Ayrıca iki şirketin telif konusunda anlaştığı da söylentiler arasında yer alıyor. İddialara göre, Konami’nin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü tüm oyunlar için telif ödemeleri yapılacak.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu