Heron Nedir ?
27 Ara, 2018 3:24 tarihinde eklendi

Heron Nedir ?

Heron Nedir ?

Heron Nedir ? 

Heron, İsrail Havacılık sanayisi tarafından üretilen savaş ve askeri açıdan oldukça önemli olan ve günümüzde her Devletin ihtiyacı olan her Devlet başkanının mutlaka askeri alanlarında bulundurmak istedikleri son teknoloji uzaktan kumandalı insansız hava aracıdır. Fakat Heron, İsrail dışında sadece Türkiye ve Hindistan tarafından kullanılmaktadır. Heronlar oldukça dirençli yapıtlar olarak 12 kilometre irfada 24 saat havada kalarak etrafını kontrol altında tutabilir. İlk çıktığında 1 Heronun fiyatına 18 milyon dolar değer biçmişlerdi şuan günümüzde üretimin artmasından kaynaklı fiyatlar 10 milyon dolarlara kadar gerilemiştir.

Heronlar 350 km menzile kadar görüntü transferi yapabilmekte olup gece görüş özelliğiyle, teröristleri günün her saatinde görüntüleyebilmektedir. Aynı anda 10 hedefi saptayıp rapor gönderebilir ve bunlarla beraber anlık raporlama yapabilmektedir.

Heronların genel adı IAI Heron (The Heron veya Machatz-1)

Heronların Özellikleri

Menzil: 350 km (189 nm, 217 mi)

Tırmanma oranı: 150 m/min (492 ft/min)

Kanat yüklemesi: 200 kg/m² (40. 9 lb/ft²)

Servis tavanı: 10,000 m (32,800 ft)

Maksimum hız: 207 km/h (113 knots, 130 mph)

Motor tipi: Rotax 914

Uzunluk: 8.5 metre

En yüksek hız: 207 km/sa

Bu kadar yaygınlaşan ve üretiminin arttığı heronlar tabi kide kendi başlarına uçmamaktalar. Bu İnsansız hava araçlarınında pilotları bulunmaktadır. Diğer pilotlardan farklı olarak eğitim alan kişiler hem uçmadan uçak kullanma deneyimi yaşayıp hemde ölüm riskinden arınmış durumdalar. Heron Pilot talepleri oldukça artmış ve bu konuda ilgi yüksek seviyededir.

Sizleri bir kaç Heron fotoğraflarıyla baş başa bırakıyoruz.

                        


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *