Teknoloji

Google, Huawei konusunda ilk geri adımı attı!

Google Huawei ilişkilerinin askıya alınması ile başlayan ve ARM’ın işlemci üretimini engellemesine kadar uzanan süreçte uygulanan yaptırımlardan birisi de, Mate 20 Pro‘nun Android Q Beta programından çıkarılması olmuştu.

ABD ve Huawei arasında herhangi uzlaşma yapılıp yapılmadığı bilinmezliğini korurken, ilişkilerini askıya alan firmalar tek tek geri adım atmaya başladı. Bu kapsamda Mate 20 Pro Android Q Beta programına yeniden dahil edildi.

Google Huawei için Android Q Beta sürecini tekrar başlattı!

Şu anda developer.android.com adresini ziyaret edenler Huawei Mate 20 Pro modeline Android Q Beta sürümünü yüklemek için gerekli talimat ve dosyalara erişebiliyorlar. Şimdi en çok merak edilen konu ise ilişkilerin akıbeti.

Huawei Mate 20 Pro Android Q Beta'ya tekrar eklendi!!

Google’ın ilişkilerini askıya alma süreci 90 gün ertelenmişti. Ancak, tekrar çalışmaya başlayacağını açıklaması Huawei’yi ve daha da önemlisi Huawei marka bir akıllı telefona sahip olan kullanıcıları oldukça rahatlatacaktır.

Tabi, ABD’nin emirlerine uymak zorunda olduğunu belirten Google’dan bu konuda bir adım gelip gelmeyeceği şu anda bilinmiyor. Google’ın öncesinde Wi-Fi AllianceJEDEC ve Bluetooth SIG‘in üyelik listesine Huawei’yi tekrar eklediğini belirtmek isteriz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu