Google, Facebook, Twitter, Microsoft, çevrimiçi çocuk istismarı durdurma çabası
12 Haz, 2020 15:44 tarihinde eklendi

Google, Facebook, Twitter, Microsoft, çevrimiçi çocuk istismarı durdurma çabası

Google, Facebook, Twitter, Microsoft, çevrimiçi çocuk istismarı durdurma çabası

Teknoloji devleri Project Protect adlı beş adımlık bir planın arkasına geçiyor.

çevrimiçi çocuk cinsel sömürüsüne ve istismarına son vermeyi amaçlayan Teknoloji Koalisyonundan beş adımlık bir planı destekliyor. 

Teknoloji Koalisyonu 2006 yılında kurulan ve üyeleri arasında bu şirketleri sayar edildi, çocuklar için çevrimiçi güvenlik araçları teknoloji endüstrisine fon ve tavsiyeler sağlar. 

Koalisyon Perşembe günü yaptığı açıklamada, “2006’da bir araya geldiğimizden beri dünya değişti” dedi. “Teknoloji daha gelişmiş ve mobil ve çevrimiçi video akışı da dahil olmak üzere yeni internet hizmetlerinde bir patlama oldu.” 

  • Kilitleme sırasında çocukların çevrimiçi olmasını sağlamak için çocukların telefonlarına koyacak en iyi uygulamalar
  • Facebook, FBI’ın bir çocuk yırtıcısını yakalamasına yardımcı olmak için hacklendi

Koalisyona göre, Proje Koruma adı verilen planda beş eylem ayağı var. Bu eylemler arasında çocuk istismarı sorununu sona erdirmeyi, yıllık hükümet forumlarını düzenlemeyi, bağımsız araştırmaları finanse etmeyi, yeni bilgi paylaşım yolları yaratmayı ve hesap verebilirliği artırmayı amaçlayan yeni teknolojilere yatırım yapılması yer alıyor. 

Facebook COO Sheryl Sandberg bir açıklamada , “Project Protect, hiç bir şirketin kendi başlarına çözemeyeceği ciddi bir meseleyi ele almak için teknoloji endüstrisinin en parlak zihinlerini bir araya getiriyor  . 

Teknoloji devleri araştırma ve yeniliğe milyonlarca dolar yatırım yapacaklarını ve koalisyonun ilerleyişi hakkında yıllık raporlar yayınlayacaklarını açıkladı.