Hobi

Eski Çantadan Cüzdan Yapımı

Eski Çantadan Cüzdan Yapımı

En popüler geri dönüşüm fikirlerinden birisi de eski çantadan cüzdan yapımı önerisidir, sapları eskiyen ya da fermuarı artık tam çalışmayan özellikle deri özellikteki çantalarınızı artık vadesi dolunca yeni bir görünüme kavuşturmanın vakti gelmiş demektir. Öncelikli olarak dilediğiniz cüzdan modelini belirleyip çantanızın malzemesinin bu özelliklere uygun olup olmadığının kontrolünü sağlamaktır.

Eski çantadan cüzdan yapımı için gerekli olacak ikinci ekipmanız ise seçtiğiniz modele uygun bir şablon ya da kalıp örneğidir. Zira kesilip dikilmesi gibi çeşitli işlemlere tabi tutulması gerekir, elinizdeki şablona uygun olarak çantanızdan cüzdan boyutlarına göre parçalar kesilerek işlemlere devam edilir. Gereken ana parçalar ile birlikte cep göz gibi özellikler için kullanacağınız yedek parçalarında kesim işleminden sonra dikiş işlemine geçebilirsiniz.

Deri özellikli eski çantadan cüzdan yapımı tercihlerinde sizleri zorlayacak kısımlardan birisidir dikiş, el ile yapılan dikiş mümkün olmadığı için makine dikişi gereklidir. Ekstra olarak da kullanacağınız fermuarın monte edilmesi sizleri zorlayacak başka bir ayrıntıdır ancak uygun özellikteki dikiş makinesi ile zorlanmadan amacınıza ulaşabilirsiniz. En son işlem olarak arzunuza göre çeşitli aparatlar ile süsleme işlemi yer alır bu işlem tamamen size bağlı değişir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu