Elon Musk’tan ilk Mars üssü açıklaması!
18 Eki, 2020 15:00 tarihinde eklendi

Elon Musk’tan ilk Mars üssü açıklaması!

Elon Musk’tan ilk Mars üssü açıklaması!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kurulması planlanan ilk Mars üssü hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamaya göre Mars’ta kurulacak ilk üssün nerede olacağı da netlik kazandı.

Elon Musk’tan ilk Mars üssü açıklaması!

Uzay’da bulunan diğer gezegenlere insanların kolonizasyonuna açık olması bilim kurgu dünyasından çıkmaya başlıyor. Filmlerde gördüğümüz diğer gezegenlerde yaşam, keşif gibi bulgular artık teknolojiyle beraber mümkün olabiliyor.

elon musk ilk mars üssü

Bu konuda en tutkulu insanlar arasında bilinen Elon Musk, kızıl gezegen Mars için düşünülen ilk üs ve konumu hakkında açıklamalarda bulundu. Daha önceleri yaptığı açıklamalarda Mars’ta tamamen işlevsel ve kendi kendine yetebilen bir topluluğun, önümüzdeki on yılda kurulamayacağını ve bunun için Mars’a yüzbinlerce uçuş gerçekleşmesi gerektiğini açıklamıştı.

2020 Mars Society Virtual Convention sırasında ise, Mars’ın yüzeyinde kurulacak ilk üssün bölgesi Musk tarafından seçildi.

Önümüzdeki dört yıl içerisinde Mars için ilk Starship uçuşunun gerçekleştireceklerini açıklayan SpaceX CEO’su, tek yönlü Mars yolculuğunun mümkün olduğunu ve tesisin Mars’ın en kuzey noktasına konumlandırılacağını açıkladı.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *