Dünyanın En Güçlü 10 Köpeği!!!
7 Tem, 2018 13:22 tarihinde eklendi

Dünyanın En Güçlü 10 Köpeği!!!

Dünyanın En Güçlü 10 Köpeği!!!

Dünyanın En Güçlü 10 Köpeği

Bilindiği gibi Dünyada pek çok köpek ırkı bulunmaktadır. Bu köpeklerin, bazı ırkları vahşi bazı ırkları ise sevecendir.

Dünyanın en güçlü köpeklerini derledik.

10. Rottweiler

Almanya ‘da adını aldığı “Rotweil” şehrinde hemen her yerde heykeli olan bu ırk Alman kökenli bir ırk’ tır.  Evlerde de beslenen bu köpek, güçlü ve yırtıcı bir cins ‘tir. Tüm dünyaca bilinen Rottweiler 60 kg ağırlığına kadar gelebilir.

9. Great Dane

Dünyanın en uzun boylu köpekleri arasındadır. Uzunlukları 115 cm ‘e kadar gelen bu cins ‘in en gelişmişlerinin kilosu 90 kg ağırlığındadır. Kökeni Avrupadır.

8. Alman Kurdu

Zekasıyla bilinen bu cins köpekler bu 10 ırk’ ın arasında en evcil ve itaatkâr olanıdır. İyi eğitim sonucunda tahmin edemeyeceğiniz özelliklere sahiptirler. Hisleri ve duyguları çok yüksek olup kökeni Almandır.

7. Aksaray Malaklısı

Kangal dan daha güçlü ve yapı olarak büyük olan bu cins köpeklerde en yetişkin olanlarının boyu 140 cm ulaşırken 90 kg ağırlığında da olabilirler. Evliya Çelebi de Anadoluda gezerken “Anadoluda bir aslan gördüm” demiştir.

6. Boxer

Yine Bir Alman kökenli cins olan Boxer ‘in en gelişmiş olanları 30  kg ağırlığına erişebilir ve boyları 55-60 cm ‘lere ulaşabilmektedir.

5. Dogo Argentino

Avcı köpeği olarak geliştirilmiş bu köpekler Arjantin kökenlidir. Kaslı ve güçlü yapısıyla yaban domuzu ve ayı gibi bir çok yabani hayvanla baş edebilmektedir.

4. Doberman

Oldukça atletik ve eğitilmeye müsait bir türdür. Tüm dünyaca saygınlığını almış olan Doberman, polis köpeği olarakta bilinmektedir. Gücü ve hızı onu ön plana çıkarmıştır.

3. Cane Corso İtaliano

İtalya kökenli bir köpek cinsi olan Cane Corso kaslı ve görünüş olarak çok etkili bir köpektir. İyi eğitilirse evcil ve sadakatli bir ırk olur. Yabancılara karşı oldukça tehlikeli olan Cane Corso sinirlendiğinde onunla baş edilemez.

2. Presa Canario

65 cm uzunluğuna 55 kg ağırlığına ulaşabilen Presa Canario ‘nun kökeni Kanarya adalarına dayanmaktadır. Çıktığı yoldan asla geri dönmeyen bu köpekler avını yakaladığında ona istediğinizi yapın asla ama asla avını bırakmayacaktır. Kaslı ve güçlü çene yapısından dolayı insan kemiğini anında kırabilir.

1. Pitbull

Amerika kökenli olan bu tür köpekleri hemen hemen dünyada bilmeyen yoktur. Şöhretleri 7 den 70 e yayılmış olup dostlukları yoktur. Bu köpekleri besleyenler olsada güvenilir bir cins değildir. Bir çok kez sahibine saldırdığı ve ölene dek bırakmadığı bilinmektedir. Eğer bu cins köpekle karşılaştıysanız kurtuluş oranınız oldukça azdır. 


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *