Hobi

Dondurma Resmi Nasıl Çizilir ?

Dondurma Resmi Nasıl Çizilir ?

Çocukların en çok sevdiği yiyecekler arasında yer alan dondurma çocukların ilgilerini çekebilecek her alanda figür ve karakter olarak kullanılır. Yemesini sevdikleri kadar resimlerini çizmeyi ve rengârenk boyamasını da severler, ancak herkes resim çizebilme yetisine sahip değildir. Özellikle de minik afacanlar her ne kadar geniş bir hayal gücüne sahip olsalar da çoğu dondurma resimlerini çizemez. Dondurma resmi nasıl çizilir konusuna gelince külahta ya da saplı dondurmaları rahatlıkla çizebilirsiniz.

Dondurma resmi çizmek istiyorsanız eğer öncelikle dondurmanızın çeşidine karar vermeniz gerekir, çocuklar için çizilmesi daha kolay olan saplı dondurmaları örnek alalım. Kullanacağınız resim teknikleri basit düzeyde kullanarak çizebilmeniz mümkündür, çizgi ve eğrilerin birleşimi ile ortaya dondurmanızın taslağı çıkar ama kullanacağınız renklerin seçimi ve boyaması da önemlidir. Tabi 2 ila 4 yaş aralığında ki çocuklarınızdan bahsediyorsak profesyonel seviye beklenemez ancak kendi açınızdan da düşünürsek daha gerçekçi görünüm elde edebilmek için diğer resim tekniklerinden de yararlanabilirsiniz.

Kendi resim yetinizi geliştirmek amacı ile kolay dondurma resmi çizmek için külahlı dondurma çeşidini tercih ederseniz daha kolay bir başlangıç yapmış olursunuz. Gerçek manada resim yapmak istiyorsanız öncelikli olarak çizmeyi daha doğrusu çizebilmeyi öğrenmelisiniz, çizgilerin birleşmesi ile oluşan resimlerin ikinci aşamasında da renklerin hâkimiyeti söz konusudur. Kullanılan boyaların çeşidi bile önemlidir, her boya her resimde kullanılmaz tabi bunları eğitimi de ayrı alınması gereken bir konudur.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu