Cam Balkon Sistemleri
6 Tem, 2018 14:26 tarihinde eklendi

Cam Balkon Sistemleri

Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon neden yapılır? Hangi renk camlar vardır? Cam balkonda ne kullanılır? Faydalımıdır?

Cam Balkon Neden Yapılır?

Balkonlarda korkuluk ve pakpen görüntüleri yerini artık Cam Balkon sistemlerine bıraktı. Son teknoloji olarak, balkonlarınızın güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak artık sizin elinizde.
Cam balkon, temperli camdan yapılır ve kırılma riskini en aza indirir. Kırılsa dahi buz gibi dağılarak, kişilere verecek zararlarda diğer camlara oranla çok düşük seviyededir.
Camın ortasına çok büyük güç göstererek vursanız dahi kırılmaz. Bu camların tek hassas yeri kenarlarıdır. Dikkat etmeniz gereken yerde orasıdır. Ray sistemiyle çalışarak katlanabilir ve temizliğinde’de tehlikeli derecede dışarı sarkarak cam temizleme işlemini ortadan kaldırmış olur.
Ray sistemi Alüminyum ‘dan yapılır ve kalitesine göre fiyatlar değişir.

İmalattan Balkona

Önce ustalarınız gelip balkon ölçüsünü alırlar daha sonra bu ölçülere göre Cam imalatçılarından cam siparişi verilir. Çok titiz ölçülerde yapılan işlemlerde 1 cm’ lik ölçü hatası bile camın, ray sistemi üzerinde boşa çıkmasını veya büyük gelmesine neden olur. Daha sonra Balkonun metresine göre sistemlerde titiz bir şekilde kesilir. Daha sonra camlar firmaya geldiğinde bu camları baza adı verilen, sistemde yürümesi için alüminyumlar hızlı yapıştırıcılarla takılır ve donması için 1 gün imalathanede bekletilir. 1 gün sonunda artık montaja hazır hale gelir. Ustalar sistemi balkonun tavanına ve zeminine hilti ve büyük vida’larla sağlam bi şekilde montaj eder en son ise camları sisteme koyup cam ayarı yapılır. Bu işlem bittikten sonra silikon ile sistemin etrafını kapatarak işlemi bitirirler.

Cam Balkon Sistemi Ne İşe Yarar?

Cam balkon sisteminin 4-5 çeşit renkleri vardır. Bu renklerin ise kendine göre özellikleri mevcuttur.
Füme (siyah) camlar dışarıdan içerinin görünmesini büyük ölçüde engeller. Şeffaf camlar ise güneş ışığını çekip balkonun sıcak olmasını sağlar ve soğuğu geri teper. Dışardan ve içerden bakıldığında lüks bir görünüm sağlar.
Bu sebeple Cam balkon sistemleri, mahreminizi gizler, kışın balkonun sıcak olmasını sağlar, dışarıdan gelecek tehlikelerden (hırsız vb.) korur, dışarıdan gelen sesi engeller, çocuğunuz varsa çocuk kilitlerini kullanarak içiniz rahat şekilde oturabilirsiniz. Bir çok olumlu yönleri bulunmaktadır.

Önerimiz

Aksaray’da yaşıyorsanız ALTINSOY Cam Balkon Sistemlerini değerlendirebilirsiniz. Güvenilir, kaliteli, güler yüz ve garanti istiyorsanız (05417442832) – (05417641881) bu numaralardan ulaşabilirsiniz.

Farklı şehirlerde ise araştırarak yapmalısınız çok kötü işçiliklerle karşılaşabilirsiniz.

 


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *