Burun Estetiği Hakkında Bilgi
18 Tem, 2018 11:24 tarihinde eklendi

Burun Estetiği Hakkında Bilgi

Burun Estetiği Hakkında Bilgi

Burun estetiği hakkında bir çok söylenti vardır. Kişinin burun yapısını beğenmemesi ve daha güzel bir görünüme sahip olma isteği ve bunların yanında burun yapısının bozukluğu sebebiyle soluk alma sorunları doğrultusunda Özel veya Devlet Hastahanelerin de yapılan cerrahi bir işlemdir. İnsana ilk bakışta dikkat edilen ilk 3 organ arasında yer alan burun kişinin görünümü açısından çok önemli ve değerlidir. Şekilsiz yada olması gerekenden aşırı büyük ve aşırı küçük burun yapıları kişinin öz güvenini oldukça düşürmektedir. Bu sebeple Burun estetiği oldukça sık yapılan ve tercih edilen ameliyattır. Günümüzde bu ameliyatlarda bir çok işlem yapılabilmektedir. Kişi’nin isteği doğrultusunda burun küçültülebilir, büyütülebilir, eğri kemik yapısı düzeltilebilir ve burun ucunu kaldırma işlemleri yapılabilmektedir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır ?

Bu kısa video sonucunda Burun Estetiği ameliyatı ‘nın nasıl olduğunu anladığınızı, uygulamalı olarak gördüğünüzü ve artık Burun estetiği ameliyatı hakkında bilgi edindiğinizi düşünüyoruz. Burun estetiği ameliyatı, Doktorunuzun tercihine bağlı olarak; kapalı ve açık olmak üzere iki yöntemle tedavi edilir. Peki kapalı Ameliyat nedir ? nasıl yapılır ? kapalı ameliyat artık günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Burun deliklerinden yapılan  bu işlem doktor açısından daha uğraş gerektirse de kişinin burnunda iz kalmaması en pozitif yanıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonucunda ?

Hastanın kişisel ten özelliklerine bağlı olarak, iyileşme süresi 8-10 gün sürmekte olup 1 hafta içerisinde kişi normal hayatına devam edebilmektedir. Ameliyattan sonra kişinin göz ve burun çevresinde şişme ve morluklar oluşacaktır. Bu gayet normal bir durumdur. Ameliyat sonrası 1 hafta boyunca kulaklarda basınç, yutkunmada hafif güçlükler, nefes almada zorluk yaşamak gibi bazı olumsuz tepkimelere neden olabilir. Bunlarda burun bölgesindeki şişmeler geçtikçe hafiflemektedir. Günümüzde artık tampon ve alçı tekniği yerine silikon atel ve koruyucu bantlar tercih edilmektedir. Silikon atel, kişinin ameliyat sonrası kulakta oluşan basınç ve nefes alamama durumunu engellemektedir. Koruyucu ise alçının kişiye verdiği rahatsızlığı önlemek amacıyla kullanılan bantlar dır. En az iki hafta sert ve güçlükle ısırılması gerektiren yiyeceklerden kendinizi sakınmalısınız ve burun’un çok hareket edeceği ifadelerden kaçınmalısınız. Ameliyattan sonra burun yaklaşık 1 ay boyunca hassas olur. Bu nedenle çarpma ve sürtme olasılığını düşünerek topla oynanan spor aktivitelerinden en az 1 ay uzak kalmalısınız. Doktorunuzun belirleyeceği süre içerisinde gözlük yerine lens kullanmalısınız.

Geçmiş olsun dileklerimizle


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *