Blog Sitesi Açarak Para Kazanılır mı ?
27 Tem, 2018 14:57 tarihinde eklendi

Blog Sitesi Açarak Para Kazanılır mı ?

Blog Sitesi Açarak Para Kazanılır mı ?

Blog Sitesi Açarak Para Kazanılır mı ? 

Evet bu gün sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz.

Öncelikle, İnternet’te olan para akışı hiç bi ortamda yoktur. Her gün binlerce kişi internet üzerinden Milyarlar kazanmaktadır. Ailenize veya arkadaşlarınıza böyle bir şey olduğunu söyleseniz eminim ki size gülecek ve ”yapacak başka işin yok mu, saçma saçma şeylerle uğraşma” diyecektir. Fakat asıl saçmalığı onlara kulak asıp dediklerini haklı bulup bu sevdadan vazgeçmeniz olacaktır. Eğer kendi düşüncelerinizin doğrultusunda hareket eder ve bu yolda size çıkacak engellere ve zorluklara karşı dik duruşunuzu bozmaz da emin adımlarla ilerlerseniz sonunda mutlaka gülen ve başarılı olan kişi siz olacaksınız.

  • Tabiki her işin zorluğu olduğu gibi bu işinde zorlukları olacaktır.
  • Hiç bir başarı kolay kazanılamaz.
  • Para kazanmak için emek vermeniz gerekmektedir.
  • Para kazanmak için sabır göstermek gerekir.

Bu 3 önemli düşünceyi beyninize yerleştirdiğiniz taktirde emin olun belli bir zaman sonra Google adsense hesabınızda paranın arttığını görünce mutlu olacak ve daha çok iştahlanacaksınız. Belkide 1 sene sonra istediğiniz geliri elde etmeye başlayacaksınız ve size en başta destek olmayan ve alaylı bakışlarla sizin hayallerinizin önüne geçen kişileri utandırmış olursunuz.

Peki Blog Sitesinden Ne Kadar Kazanırım ?

Sitenizi açtıktan sonra hemen para kazanamazsınız. Öncelikle günde 2-3 blog yazıp sitenizde paylaşmanız gerekmektedir. 1 ay sonra sitenizde en az 50 blog yazısı olacaktır.  Yazınızda arttığına göre artık Google adsenseden reklam başvurusu yapabilirsiniz. Google, 3-4 gün içerisinde mail yoluyla sizi bilgilendirir. Başvurunun onayı halinde artık yavaş yavaş para kazanmaya başlayabilirsiniz. Günlük en az 3 yazı olmak üzere 5-6 yazı atarsanız sizin faydanıza olacaktır. Ne kadar çok yazı o kadar çok para demektir.

İlk başlarda beklentilerinizi karşılayacak bir miktar kazanamayabilirsiniz. Makalemizin en başında da dediğimiz gibi para kazanmak istiyorsanız sabır ve emek gerektirir. Düzenli olarak günde 3 yazı atsanız 12 ayda 1080 yazı olacak ve buda sitenize giren kişi sayısını oldukça arttıracaktır.

  • Sitenize 100 kişi girse 1 TL kazanırsınız.
  • Sitenize 1000 kişi girse 10 TL kazanırsınız.
  • Sitenize 10.000 kişi girse 100 TL kazanırsınız.
  • Sitenize 100.000 kişi girse 1.000 TL kazanırsınız.

Tabi bu veriler tahmini ve en yakın olasılık olup reklamlara tıklama sayısına göre dahada artacaktır. Google Adsensede yer alan ”TIKLAMALAR” bölümü asıl para kazanacağınız yerdir. Sitenizde bulunan reklamlara tıklanma sayısıdır. Geliri sayfa görüntülemesinden kat kat daha yüksektir. Yazınız arttıkça sitenize giren kişi sayısıda artacaktır. Benim siteme ayda 100.000 kişi girer mi demeyin. Zaman ve sabır. 

İçeriğinize göre belki 2 sene sonra sitenize 500.000 kişi girecek hiç bilemezsiniz. Buda 5 bin TL yapar. Daha sonra farklı yerlerden reklam alıp gelirinizi arttırabilirsiniz.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *