Bitcoin Nedir ? Nasıl Para Kazandırır ?
12 Şub, 2018 17:44 tarihinde eklendi

Bitcoin Nedir ? Nasıl Para Kazandırır ?

Bitcoin Nedir ? Nasıl Para Kazandırır ?

Bitcoin Nedir? Nasıl Para Kazandırır ?

Farklı para kazanma yöntemlerinden son zamanlarda yıldızı parlayan bitcoin nedir çok fazla merak edilmektedir. Zira son zamanlar en çok para kazandıran yöntemlerden birisi haline gelmiştir. Konuyla ilgili merak edilenleri yazımızda bulmak mümkündür.

Bitcoin Nedir ? Nasıl Alınır ?

Sanal para olarak da tanımlanan bitcoin 2008 yılında deneysel olarak başlatılmış farklı ülkelerin para birimleriyle satın alınan Euro ve Dolar’a alternatif bir para birimidir. BTC olarak kısaltılan sanal para birimi resmi kurumlara ve merkez bankasına bağımlı değildir ve serbestçe alınıp satılarak kişilere kazanç sağlamaktadır. Aslında sistem tam bir madencilik faaliyeti olarak yürütülmektedir. Sözü edilen sanal paralardan ülke parası ile havale, eft ya da kredi kartı yoluyla bitcoin madenciliği yapan kurumlardan satın alınabilmektedir. Satın alma işlemi yapılmadan önce kurumun güvenilirliği, çalışma sistemi ve satın alınacak sanal paralardan yapacağı kesintiler ayrıntılı şekilde incelenmelidir.

Bitcoin Nasıl Kazandırır ?

Bitcoin nedir sorusunun cevabından da anlaşılacağı üzere bu sistem sanal para alıp satarak veya şirketlerin karları üzerinden olmak üzere iki şekilde para kazandırmaktadır. Birincisi doğrudan döviz alıp değerlendiğinde satmak manasına gelirken ikinci kazanç tipinde bitcoin ile çalışan bazı şirketlerin karından pay alırsınız ki bu da borsaya benzemektedir. Üçüncü kazanç yolu ise madencilik faaliyetlerini kendinizin yapmasıdır. Mining denilen madencilik faaliyetleri sanal paraların açık kaynak kodlu programlama bilgisiyle üretilmesidir. Bu yöntem yüksek özellikli bilgisayarlar ve ileri bilgi gerektirdiği için şu anda çok fazla yapılamamaktadır.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *