Teknoloji

Bakan Koca’dan sosyal medyadaki görüntülere tepki

Aylardır evlerinde tedbir amaçlı duran insanlar, karantina sonrası özellikle vakaların çok yüksek olduğu İstanbul’da, dışarıya kontrolsüz bir şekilde çıkmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AVM’lerde görülen toplulukların ardından şimdi de sosyal medya üzerinden paylaşılan Kadıköy Moda sahildeki dans görüntüleri için Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

Moda sahildeki dans görüntüleri tepki çekti

Kısa bir süre önce Corona virüsü tedbirleri kapsamında normalleşme sürecine girilmişti. Bu süreç ne yazık ki havaların ısınması ve insanların toplu bir biçimde dışarıya çıkması yüzünden istenen şekilde ilerlemiyor.

Özellikle İstanbul’da işe giden insanların sayısı artmaya başladı ve bu durum toplu taşımayı kullanan insanların sayısını da epey bir artırdı. Buna ek olarak sokaklar da oldukça kalabalıklaştı.

Bunların yanında dün gece İstanbul’un en popüler sahillerinden biri olan Kadıköy Moda sahilinde dans eden insanların görüntüsü de gündeme geldi. Sosyal mesafe kurallarının dikkate alınmadığı ortamda, kalabalık insan toplulukları ile yakın mesafeli iletişimler dikkat çekti.

Sosyal medya hesabından Moda sahildeki dans görüntüleri hakkında paylaşım yapan Bakan Koca tepki gösterdi: “Son vakanın tedavi edildiği, salgınla mücadelenin geride risk kalmayacak şekilde başarıya ulaştığı haberini alan vatandaşlarımız kutlamalara başladı. Bu habere daha var. Çok fazla normalleşmeyelim. MASKE + MESAFE KURALINA MODA OLARAK UYALIM” dedi.

Twitter ise söz konusu gündem ile ilgili binlerce paylaşım ile doldu. ”#luppo” etiketinin de en çok konuşulanlar arasında girdiğini görüyoruz. Geçen aylarda aniden edilen sokağa çıkma yasağında Luppo markalı bisküvi alan kişi sosyal medyada gündem olmuştu. Ona ithafen dünkü Moda sahilindeki görüntülerde kalabalık için eleştiri yazan insanlar Luppo etiketinde paylaşımlar yapıyor. O paylaşımlardan bazıları şu şekilde:


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu