ARM işlemcili MacBook tanıtım tarihi sızdı!
17 Eki, 2020 14:59 tarihinde eklendi

ARM işlemcili MacBook tanıtım tarihi sızdı!

ARM işlemcili MacBook tanıtım tarihi sızdı!

ARM işlemcili ilk MacBook modelleri için Apple, geçen sene 2020 yılının sonunu işaret etmişti. Pandemi dolayısıyla bu tanıtımın gecikeceği düşünülürken Kasım ayında tanıtılacağı iddia edilmişti.

Önemli sızıntılarıyla tanınan Jon Prosser ise Kasım ayı için tam tarihi verdi. Doğru çıkan Apple sızıntılarıyla tanınan Jon Prosser, şimdi de merakla beklenen ARM işlemcili MacBook modelleri için tarih verdi.

ARM işlemcili MacBook modelleri için tarih verildi

Kasım ayında karşımıza çıkacak modeller için lasman duyurusunun 10 Kasım tarihinde yapılması bekleniyor. Bu duyurudan bir hafta sonra ise yani 17 Kasım Salı günü yeni MacBook modelleri karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Beklentiler ise bu tanıtımla karşımıza çıkacak yeni MacBook modelleri için ise farklı iddialar var.

Son gelen bilgilere bakılırsa, 12 inç MacBook ultra hafif ve taşınabilir bir yapıyla ve ARM tabanlı A14X Bionic işlemci ile karşımıza çıkacak. Daha önce yine önemli Apple sızıntılarıyla tanınan Komiya adlı Twitter kullancısı, 12 inç MacBook modeli için bazı özellikler sıralamıştı.

Apple analisti Ming Chin Kuo’da ultra hafif modelin 15-20 saat gibi bir pil ömrü ve bir kilogramdan hafif yapısıyla taşınabilir bilgisayar piyasası için önemli bir devrim yaratacağını iddia etmişti.

arm işlemcili macbook modelleri, arm işlemcili macbook, 12 inç macbook, yeni macbook modelleri, a14x bionic işlemci

Komiya tarafından sıralanan özellikleri yeniden hatırlamak gerekirse, ARM tabanlı A14X Bionic işlemci ile birlikte gelecek olan modelin, RAM tarafında 8 GB ve 16 GB kapasiteleri ile karşımıza çıkması bekleniyor. 12 inç Retina ekran ile birlikte gelen yeni MacBook depolama tarafında ise 256 GB ve 512 GB SSD seçeneklerine sahip olacak.

1280 x 720 çözünürlüğe sahip bir kamera ile birlikte gelmesi beklenen 12 inç MacBook, sadece bir tane USB-C bağlantı noktasıyla karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

arm işlemcili macbook modelleri, arm işlemcili macbook, 12 inç macbook, yeni macbook modelleri, a14x bionic işlemci

ARM işlemcili MacBook modelleri arasında 13 inç MacBook Pro modelinin de yer alacağı iddialar arasında. Yine 14 inç MacBook Pro modelinin de tanıtılabileceği konuşuluyor. Kısacası henüz ARM tabanlı A14X Bionic işlemcisinin hangi modellerle karşımıza çıkacağı tam olarak netlik kazanmış değil.

Ancak, Ming Chun Kuo tarafından China Times’ta özellikleri paylaşılan 12 İnç MacBook 2020 modelinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Apple’ın ayrıca Mini-Led teknolojisini kullanarak, ekran maliyetlerini azaltması da beklentiler arasında. Siz ne düşünüyorsunuz, 17 Kasım tarihinde gerçekleştirilmesi beklenen Aplle lansmanında hanigi modeller karşımıza çıkacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *