Teknoloji

Apple M1 işlemcili MacBook araba anahtarı oldu!

Apple kısa süre önce M1 işlemcisini içeren en son MacBook serisini piyasaya sürdü ve dizüstü bilgisayarın pil ömrünü ve hızını artırdı. Bununla birlikte, yeni MacBook’ların iPhone ve iPad uygulamalarını çalıştırma özelliği de bulunuyor. İşte bu noktada da bir YouTuber yeni aldığı MacBook’unu Tesla anahtarı olarak kullanmayı denedi.

Dünyanın en büyük araba anahtarı: M1 işlemcili MacBook

Snazzy Labs kanalını işleten bir YouTuber olan Quinn Nelson, Tesla uygulamasını doğrudan dizüstü bilgisayarına kurmayı başardı. Ardından M1 işlemcili Macbook’unu ‘dünyanın en büyük araba anahtarı‘ olarak kullanmaya karar verdi.

Nelson, Telsa uygulamasını bilgisayarına yükleyerek, cihazını işlevsel bir araba anahtarı olarak kullanabileceğini keşfetti. Bununla birlikte, gerçekten işe yaraması için birkaç sorunu da çözmek zorunda kaldı. Tesla uygulaması şu anda MacBook’lardaki uygulama mağazasında bulunmuyor, bu nedenle Nelson, dizüstü bilgisayara manuel olarak yüklemeden önce uygulamanın IPA‘sını (iOS işletim sisteminde yer alan uygulamaların dosya biçimi) boşaltmak zorunda kaldı.

Denediği yöntemler işe yaradı ve dünyanın en büyük Tesla anahtarını oluşturdu. Nelson, dizüstü bilgisayarının bluetooth bağlantısı aracılığıyla yalnızca arabanın kornasını çalmak için kullanmakla kalmadı, aynı zamanda aracın kapı kilidini açmak ve aracı çalıştırmak için de kullandı.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu