Sağlık

Adonis Kası Nasıl Yapılır ?

Adonis Kası Nasıl Yapılır ?

Adonis kasının, halk arasında yaygın olarak bilinen adı karın kası dır, ancak bilimsel olarak kullanımda oblik kaslarının tümüne adonis kası denilmektedir. Özellikle erkekler karın bölgelerinin baklava tabir edilen görüntüye kavuşması için adonis kaslarını belirgin bir hale getirmek istemektedirler. Bunun için karın bölgesine yönelik çok çeşitli spor hareketleri önerilse de, düzenli bir beslenme uygulamaksızın ve vücuttaki yağ oranını yeterli seviyeye getirmeden bunun olması pek de mümkün görünmemektedir.

Vücuttaki yağ oranını düşürmek için ciddi ancak, kişinin kendine özel bir diyet uygulaması gerekmektedir. Vücuttaki yağ oranı ise kişiye özel ölçümler yapılarak tespit edilebileceğinden, hem diyet programı hem de yağ oranının dengesini sağlamak için bir uzman desteği alınması faydalı olacaktır.

Adonis kaslarını geliştirmek için dış obliklere ve karın kaslarına yönelik egzersizlere ağırlık verilmelidir. 45 Derece Side Bend, Oblique Cable Crunch, Side Crunch, Side Plank, Cross Crunch Cable Side Bends, Decline Weighted Twist ve Leg Circles olarak adlandırılan hareketler yapıldığı takdirde bir gelişme sağlanacaktır. Bunlarla birlikte düzgün bir beslenme programı ve vücut yağ oranının uygun seviyeler çekilmesi başarı oranınızı arttıracaktır.

Adonis kaslarına yönelik egzersizler esnasında ilave bir ağırlık kullanılması tavsiye edilmemekte ve vücut ağırlığı ile çalışma önerilmektedir. Yapılan hareket setleri on beş ve üzeri tekrarlı olarak yapılması verimi arttıracaktır. Ağır yüklerle çalışılması beli kalınlaştıracağından kesinlikle tavsiye edilmemektedir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu